Aktualności

Aktualności
10.07.2013 - Faktoring nadal rośnie w rekordowym tempie

Polski Związek Faktorów informuje, że obroty firm należacych do PZF po raz kolejny wzrosły i po drugim kwartale 2013 roku osiągnęły wartość 44.025,68 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego jest to wzrost o 116,66%.


- Kolejny kwartał, w którym firmy faktoringowe odnotowały znaczący wzrost obrotów. Skala wzrostu rynku może wydać się zaskakująca, jednak odpowiada stałej linii trendu. Wzrost rynku obserwuję z satysfakcją, bo uważam, że ten produkt finansowy jest wyjątkowy w porównaniu do standardowych usług finansowych i ma ogromny potencjał - mówi Mirosław Jakowiecki, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF.

- Rynek faktoringu w Polsce dynamicznie rośnie od 2008 roku co w kontekście zmian w otoczeniu ekonomicznym jest ewenementem. Wysokie tempo wzrostu rynku dowodzi rosnącego zaufania Klientów do naszych usług. Klienci wybierają faktoring, bo jest to doskonałe narzędzie zapewniające stabilne finansowanie bieżącej działalności oraz zabezpieczenie przed ryzykiem niewypłacalności kontrahentów i skutkami zatorów płatniczych. Narzędzie, które sprawdziło się zarówno w czasie koniunktury jak i spowolnienia gospodarczego - kontynuuje Jakowiecki.

W opinii międzynarodowych federacji faktorów, polski faktoring charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi jakościowymi standardami usług oraz dynamicznym tempem wzrostu. Nasz rynek szybko umacnia swoją pozycję w gospodarce. Faktoring w Polsce systematycznie umacnia swoją pozycję - wskaźnik penetracji PKB systematycznie rośnie, w 2012 osiągnął poziom 7,08%. (Na najważniejszych rynkach europejskich jest to 9,5%).

Źródło: PZF

Powrót do aktualności